BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
ANASAYFA / TİHV YAYINLARI / 112 – BM İşkenceye Karşı Komite Dördüncü Dönemsel Rapor İçin Alternatif Rapor ile Sonuç Gözlem Raporu

112 – BM İşkenceye Karşı Komite Dördüncü Dönemsel Rapor İçin Alternatif Rapor ile Sonuç Gözlem Raporu

Birleşmiş Milletler İşkenceye Karşı Komite’ye Türkiye’nin Dördüncü Dönemsel Raporu için sunulan Alternatif Rapor, Türkiye Hükümeti hakkındaki dördüncü dönemsel rapor öncesi 26 Ocak 2014 tarihinde yaygınlaştırılan ‘raporlama öncesi konu listesi’ gereği Hükümetin verdiği yanıtların alternatifi niteliğindedir. Diğer yandan bu rapor, değerlendirme dönemi içerisinde Komite’nin dikkatini ilgili konulara çekmeyi amaçlamaktadır.
Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) 1990’dan bu yana işkence görenlere ve yakınlarına tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunmaktadır. TİHV, Komite’nin Sonuç Gözlemlerinde de (CAT/C/TUR/3) yer bulduğu üzere, Türkiye’nin Üçüncü Dönemsel Raporuna dayanan geniş bir konu aralığına odaklanmış olan raporunu Komite’ye sunmuştu.
Dördüncü Dönem için sunulan bu rapor, sadece TİHV’in değil; ilgili insan hakları örgütleri ve birçok insan hakları savunucusunun da ürünü olarak değerlendirilmelidir.

Aynı şekilde Birleşmiş Milletler İşkenceye Karşı Komitenin Türkiye’nin Dördüncü Dönemsel Raporu ile ilgili Sonuç Gözlemleri (02 Haziran 2016-CAT/C/TUR/CO/4) de bu kitap içerisinde sunulmuştur.

Çalışmanın tamamına Türkçe olarak erişmek için tıklayınız.

Çalışmanın tamamına İngilizce olarak erişmek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

79 Gün Süren Yüksekova Sokağa Çıkma Yasağı Gözlem Raporu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Valilik tarafından yapılan duyuru ile 13 Mart 2016 tarihi itibarıyla sokağa çıkma ...