MENÜ
ANA SAYFA
x

‘Kolombiya halkının yanındayız’

08.05.2021

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Kolombiya’da devam eden grev ve protestolara yönelik devlet şiddetine karşı Kolombiya halkıyla ve ülkede mücadele yürüten hak savunucularıyla dayanışma içinde olduklarını duyurdu.

TİHV Başkanı Metin Bakkalcı ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Av. Levent Pişkin, Kolombiya Psikososyal Hizmet Merkezi (CAPS) Direktörü ve İşkence Görenler için Uluslararası Rehabilitasyon Konseyi (IRCT) 2016-2019 dönem Üyesi Angela Ospina’ya hitaben yayımladıkları dayanışma mesajında şunları ifade ettiler:

“Ne kadar uzakta olsak da, tepkilerini barışçıl bir şekilde gösteren protestoculara, insan hakları savunucularına ve muhalefete yönelik hak ihlallerinin ve şiddetin tanığıyız.

Kolombiya halkına yaşatılanlar için üzgünüz ve sizlerle dayanışma içindeyiz. Türkiye’deki dostlarınızın her zaman sizlerin yanında olduğunu lütfen asla unutmayın. Bu zulmün son bulması, sorumluların yargılanması ve hepsinin de ötesinde mutlak işkence yasağı dahil yaşanan tüm insan hakları ihlallerine maruz kalanların telafi haklarının yerine getirilmesi için çaba içinde olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Tüm bu kötülükleri hep birlikte yeneceğimiz inancıyla samimi dayanışma duygularımızı bir kez daha vurgulamak isteriz.”